Zpravodajství

Falšoval neschopenku. Půjde do vězení?

Za zfalšování neschopenky až dva roky vězení. Přesně to teď hrozí devětadvacetiletému mladíkovi z Olomouce. Rozhodl se totiž prodloužit si pobyt doma a přitom dostávat peníze od státu.

Muž zřejmě nečekal, jak tvrdý může přijít trest a v kolonce schopen přepsal datum a léčení si tak o týden prodloužil. 

Zfalšovaný dokument pak v den nástupu do práce odevzdal bez obav zaměstnavateli. Po několika týdnech ale spadla klec.

 

Zaměstnavatelé nebo úředníci ze sociálního zabezpečení na podvod velmi jednoduše přijdou. Stačí povnat evidenci lékaře s údaji příslušné správy sociálního zabezpečení, což se pravidelně dělá.

 

Za pozměňování veřejné listiny mu totiž hrozí až dva roky za mřížemi. 

Podobné případy falšování neschopenky jsou jen ojedinělé. Podezřelé neschopenky policii hlásí úředníci ze správy sociálního zabezpečení. Loni se tyto případy objevily například na Bruntálsku nebo Prachaticku.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz