Zpravodajství

Sarkozy a Bruniová vysoudili 60 tisíc euro

Irská letecká společnost Ryanair musí finančně odškodnit francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a jeho novomanželku Carlu Bruniovou.

Důvodem je skutečnost, že neoprávněně použila jejich společnou fotografii k reklamě. Francouzský soud už nízkonákladovým aerolinkám nařídil, aby Bruniové vyplatily 60 000 eur a Sarkozymu jedno euro. Zatímco Sarkozy odškodné v této symbolické výši požadoval, jeho choť žádala půl milionu eur, tedy v přepočtu 13 milionů korun. Zdůvodnila to tím, že jakožto bývalá topmodelka je zvyklá si za reklamní kampaně účtovat vysoké částky.

Sarkozy s Bruniovou podali žalobu na Ryanair minulý týden poté, co se reklama objevila v deníku Le Parisien. Na snímku se Bruniové přisuzují slova "S Ryanairem se může mé svatby zúčastnit celá moje rodina".

V sobotu ostře sledovaný pár vstoupil do manželství během soukromého obřadu v prezidentském Elysejském paláci. Pro třiapadesátiletého Sarkozyho, který má tři syny, to byl třetí sňatek. Čtyřicetiletá zpěvačka italského původu Bruniová, která má jednoho syna, se vdávala poprvé.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz