Zpravodajství

Sarkozy a Bruniová vysoudili 60 tisíc euro

Irská letecká společnost Ryanair musí finančně odškodnit francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a jeho novomanželku Carlu Bruniovou.

Důvodem je skutečnost, že neoprávněně použila jejich společnou fotografii k reklamě. Francouzský soud už nízkonákladovým aerolinkám nařídil, aby Bruniové vyplatily 60 000 eur a Sarkozymu jedno euro. Zatímco Sarkozy odškodné v této symbolické výši požadoval, jeho choť žádala půl milionu eur, tedy v přepočtu 13 milionů korun. Zdůvodnila to tím, že jakožto bývalá topmodelka je zvyklá si za reklamní kampaně účtovat vysoké částky.

Sarkozy s Bruniovou podali žalobu na Ryanair minulý týden poté, co se reklama objevila v deníku Le Parisien. Na snímku se Bruniové přisuzují slova "S Ryanairem se může mé svatby zúčastnit celá moje rodina".

V sobotu ostře sledovaný pár vstoupil do manželství během soukromého obřadu v prezidentském Elysejském paláci. Pro třiapadesátiletého Sarkozyho, který má tři syny, to byl třetí sňatek. Čtyřicetiletá zpěvačka italského původu Bruniová, která má jednoho syna, se vdávala poprvé.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz