Zpravodajství

Anarchisté budou protestovat proti neonacistům

Anarchisté budou protestovat proti neonacistům
Zdroj: TV Nova

Nezávislé iniciativy, které bývají často spojované s anarchismem, se domluvily jak budou 1. března protestovat proti pochodu neonacistů. Sdružení Dope chystá celodenní happening s názvem Pouliční slavnost - Streetparty s hudbou, představeními, proslovy či výstavou. Akci, která se má uskutečnit poblíž trasy plánovaného pochodu neonacistů, už ve středu ohlásili na úřadech.

Podle našich informací se má Streetparty přerušit v době pochodu radikálů a někteří účastníci zřejmě budou chtít neonacistům bránit v cestě například tak, že si sednou na zem a budou překážet. Nehodlají ale jít do otevřených konfliktů ani s radikály, ani s policií.

Primátor prý jednal protiprávně

Primátor ani magistrát města neměli vůbec pochod zakazovat, protože to přísluší pouze městskému obvodu. Navíc soud došel k názoru, že primátor města svým zákazem neporušil jen zákony, ale také nepřípustným způsobem zasáhl do jednoho ze základních lidských práv. Plzeňská radnice zvažuje, že proti rozhodnutí soudu podá kasační stížnost, předem už ale nemá šanci zakázat pochod neonacistů 1. března.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz