Zpravodajství

Vlašimský fantom: poslední brutální přepadení!

Obyvatelé Vlašimi si mohou konečně oddychnout. Policie dnes potvrdila, že mladík kterého zatkla v půlce prosince je opravdu Vlašimský fantom. Mladík má na svědomí řadu přepadení žen a dívek, které páchal od září minulého roku.

Vlašimský fantom - postrach žen a dívek. Policie ho dostala po posledním brutálním útoku loni v prosinci.

"Kriminalisté definitivně potvrdili, že sedmnáctiletý mladík má na svědomí i další čtyři útoky na bezbranné ženy," řekla naší televizi mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Tři přepadení žen a dívek mladík spáchal loni v září a říjnu. Naštěstí to vždy skončilo jen silnými slovy a vyhrožováním.

Poslední oběť: znásilnění, rány tyčí a nožem

Jenže poslední útok už byl mimořádně brutální. Mladík odvezl svou patnáctiletou kamarádku do lesa kousek za Vlašimí. Tam ji v autě znásilnil, brutálně zbil ocelovou tyčí, třikrát bodl nožem do břicha a její bezvládné tělo odtáhl do tohoto křoví. Věřil, že je mrtvá.

"Jedná se pravděpodobně o člověka, u kterého se rozvíjí porucha osobnosti s nějakými sadistickými rysy," řekl psycholog Karel Humhal.

Patnáctiletá dívka měla zlomenou dolní i horní čelist, také nos a všechny prsty na rukou a měla i probodané břicho. Přesto se dokázala doplazit k silnici, kde ji našel projíždějící řidič.

Dívka je stále v nemocnici

Dívka naštěstí doma řekla, kam a s kým jde, a tak šla policie na jisto. Dnes je jisté, že mladík nebude pykat jen za pokus o vraždu. Policie rozšířila stíhání o obvinění z provinění vydírání, omezování osobní svobody a znásilnění.

Dívka je stále v nemocnici a stále u ní probíhají plastické operace.
Všechny, kteří ho znali tato skutečnost vážně překvapila.

Mladík se do Vlašimi vrátí zhruba za deset let. Tolik mu totiž za jeho trestné činy hrozí. Vlašimští teď věří, že mladíka vězení napraví a ve městě se už nikdo podobný neobjeví.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz