Zpravodajství

Nová diagnóza: sms nemoc!

Nová diagnóza: sms nemoc!
Zdroj: TV Nova

Na českých rehabilitačních odděleních a v ordinacích zaznívá v poslední době zcela nová diagnóza - SMS onemocnění. Lidé si čím dál častěji stěžují na pohybové problémy rukou. Podle Unie fyzioterapeutů České republiky je jednou z hlavních příčin psaní textových zpráv.

Vyťukávání písmenek vypadá zdánlivě neškodně. Slovo zdánlivě je na místě - palcem prý pohybujeme velmi rychle a navíc v poloze, která je nepřirozená.

"Díky přetížení tam může dojít až k zánětu šlachy," řekla naší televizi fyzioterapeutka Ivana Kysliková.

Nejohroženější jsou předvším mladí. Podle průzkumu jednoho českého operátora pošlou hlavně dívky někdy až dvě stě zpráv za jeden den.
Fyzioterapeutové ale upozorňují, že SMS onemocnění se netýká pouze mladých lidí.

Nemoc už má i svou diagnózu. Pro pacienty dokonce vyšly speciální letáčky. V nich odborníci radí, jak namáhané svaly uvolňovat. Trénovat mají třikrát denně.

Dá se předpokládat, že počet lidí postižených nemocí sms bude růst. V počtu poslaných zpráv jsou totiž Češi světovou velmocí.

V Evropě jsme sice v odesílání SMS jedničky, ale ve světovém měřítku nám začínají na paty šlapat lidé z Číny a nebo například z Filipín. A to hlavně kvůli nízké cenně zpráv.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz