Zpravodajství

Stříbrná metalíza a modrý pruh: nová auta policie!

Policisté chtějí slušivější design aut. Čeští řidiči by se neměli divit, kdyby je zastavili policisté ve stříbrných autech s modrým pruhem. Tradiční polistopadové zelenobílé vozy by mohly nahradit nové. To kritizuje opozice, podle které to je plýtvání penězi. Informaci o úmyslu policie přinesl deník Mladá fronta Dnes.

Nové policejní vozy by se na silnicích měly objevit od letošního podzimu. Je už téměř jisté, že to tak bude," řekl MF DNES policejní prezident Oldřich Martinů. "Měla by to být jakási obnova, modernizace značky, která ukáže, že se měníme," dodal.

Pamětníci dob nedávno minulých si vzpomenou, kdy neposlušné řidiče naháněli esenbáci ve žlutobílých vozech s nápisem VB. Po Sametové revoluci policejní auta změnila svou tvář na nynější zelenobílou.
Vedení policie tvrdí, že změna je výhodná i z jiných důvodů. Stříbrná auta jsou na silnicích vidět lépe než bílá. A ojetá služební auta v metalíze se budou lépe prodávat, až se jich policie rozhodne zbavit.
Letos nakoupí policie sedm set nových aut a v následujících třech letech dalších 2 300 vozů. Bude ji to stát 1,4 miliardy korun, tvrdí MF Dnes.

ČSSD: Langer má rád modrou

Plány policistů a ministerstva vnitra jsou trnem v oku pro sociální demokraty. "Je evidentní, že změna je plánována pro to, aby se zlepšilo vnímání policie ve veřejnosti. Ministr vnitra Ivan Langer opět zafungoval jako ministr reklamy. Buduje pomalu ale jistě z policie Potěmkinovu vesnici. Nablýskané recepce, stříbrná auta budou jistě krásná, jen nebude dostatek kvalitních policistů, kteří by v nich sloužili," řekl stínový ministr ministr vnitra ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj má Langer slabost pro modrou barvu. „Služebny musí být modré, policejní auta s modrým pruhem, nová značka ministerstva vnitra také," řekl Tejc.

ČSSD také kritizuje, že obměna aut bude drahá. „Nákup vozidla s metalízou bude při slevách nejméně v průměru o tisíce dražší, nemluvě o opravách. V příštích třech letech tak může stát přes 15 milionů korun.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz