Zpravodajství

VIDEO: Barbora Tachecí se zhroutila, odvezli ji do Bohnic!

VIDEO: Barbora Tachecí se zhroutila, odvezli ji do Bohnic!

Nyní už bývalá ředitelka Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu se zhroutila. K domu Tachecí v Praze 6 v ulici Na Beránku ve čtvrtek dopoledne musela přijet záchranka. Lékaři na místě zjistili, že je nezvladatelná.

Povolali proto také policii. Po dalších minutách odvezla houkající sanitka ženu do léčebny v Bohnicích. Situace byla podle našich informací dramatická. Informaci potvrdil bývalý partner Barbory Tachecí Ivo Mathé.

Zdroj: TV Nova

"Mohu potvrdit, že paní Tachecí jsme před 11:00 převezli s psychickými problémy do psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích," řekla našemu serveru mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Článek o odvolání Barbory Tachecí z Radiožurnálu si přečtěte ZDE

"Záchranná služba nás požádala o asistenci u tohoto případu, policejní hlídka byla na místě, více informací ale nebudeme zveřejňovat," řekla nám mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Zdroj: TV Nova

"Nemohu o tom nic říct, o našich pacientech veřejnost neinformujeme," řekla našemu serveru mluvčí psychiatrické léčebny v Bohnicích Dagmar Žaludová. Odkázala na zákon o ochraně osobních údajů.

Náš štáb neviděl rád Ivo Mathé. Hlasitě se dožadoval, aby kameraman naší televize opustil místo, kde zasahovala záchranka.

Zdroj: TV Nova

Situaci monitoruje reportér naší televize Martin Novotný. "Lékaři byli voláni k diagnóze psychóza, když dorazili na místo, zjistili, že paní Tachecí je nezvladatelná, a povolali proto i policii.  Je možné, že se Tachecí zhroutila i kvůli osobním problémům. Minulý týden se měli rozejít s bývalým ředitelem České televize Ivo Mathé," řekl Martin Novotný.

Schůzka s kardinálem

Server Týden.cz uvedl, že informace z rozhlasu, které má k dispozici, naznačují, že se Tachecí ve funkci ředitelky mohla "znelíbit vlivným lidem". V té souvislosti zmiňuje nedávnou schůzku Tachecí s kardinálem Miloslavem Vlkem, která se týkala plánů Tachecí na vytvoření pravidelného exkluzivního náboženského bloku za účasti kardinála Vlka, arcibiskupa Jana Graubnera a předsedy Ekumenické rady církví Pavla Černého.

Podle Aleše Pištory z tiskového oddělení Arcibiskupství pražského se poté kardinálu Vlkovi nelíbily některé zprávy, které o schůzce Radiožurnál zveřejnil na svých stránkách. Tachecí byla k 5. únoru odvolána z postu ředitelky Radiožurnálu. Vedení Českého rozhlasu to vysvětlilo s tím, že bylo nespokojené "s rostoucím nesouladem ve vnitřní komunikaci".

Tachecí stála v čele Radiožurnálu od loňského listopadu. Pokoušela se změnit konzervativní tvář veřejnoprávní stanice. To ale popudilo některé posluchače, kteří stáli za peticí požadující odstoupení kontroverzní šéfky Radiožurnálu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz