Zpravodajství

Drsný fenomén v Rusku: rasistické vraždy na internetu!

Ruská policie zatkla tři mladíky a jednu dívku, které podezírá z víc než 20 rasistických vražd. Nejmladší ze čtveřice je teprve studentem střední školy. V Rusku ke všemu nejsou jediní, kteří se baví násilím na přistěhovalcích. Nenávist vůči ne-Rusům tady rok od roku stoupá.

Dva muži tmavé pleti klečí svázaní na neznámém místě v hlubokém lese. U nich stojí zakuklení neonacisté. Pak přijde něco naprosto šokující. Jednomu zajatci nožem uřežou hlavu a druhého zastřelí.

Otřesné záběry není možné v televizi ukázat. Přesto a nebo právě proto přitahují pozornost mnoha lidí. V Rusku je to nejsledovanější internetové video. A dokonce tady žijí lidé, kteří se k podobným nahrávkám hrdě hlásí.

Členové Národní socialistické organizace brutálně napadají kohokoli s neslovanskými rysy, především na veřejnosti. Scénář je pokaždé stejný. Skupina náctiletých napadne cizince a ne zřídka ho ubije k smrti nebo jinak zavraždí. Všechno si natáčejí.

Rádi svá nelidská videa zveřejňují na internetu. Prý tím lákají další členy.

Problém s rasovým násilím v Rusku rychle roste, stejně jako členská základna neonacistů. I když se policii v létě 2007 podařilo zatknout jejich šéfa Artura Ryna, celoplošně se jí rasovou nenávist zatím vymýtit nedaří.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz