Zpravodajství

VIDEO: Jak vyzrát nad slunečními paprsky

VIDEO: Jak vyzrát nad slunečními paprsky

Taky patříte k těm, ktěří si libují v opalování? Solária jsou v poslední době víc a víc oblíbená, ale jen málokdo z nás si uvědomuje, jak vážně mohou poškozovat naši pokožku.


Ne pro všechny jsou také úplně bezpečná. Solária by určitě neměly vyhledávat ženy, které berou antikoncepci, těhotné ženy a lidé, kteří uživají nějaké léky. Na kůži by se pak totiž mohla vyskytnout výrazná pigmentová reakce. Obecně lze říci, že ultrafialové záření je biologicky velmi aktivní a na kůži způsobuje neuvěřitelné změny. Člověk by měl být proto velice opatrný.

Lidé, kteří takzvaně "bydlí" v soláriu, by si měli uvědomit, že jejich kůže předčasně stárne a i v mladším věku pak mohou na kůži vznikat různé změny, kterými jsou třeba kožní nádory.

Solária mají na náš oraganismus ale i užitečné účinky. Za pomocí ultrafialového záření se nám v těle vytváří vitamín D a díky endorfínům pak máme dobrou náladu. Rozhodně by se ale měla při každém vstupu na slunce či do solária používat kosmetika na opalování, která podporuje hydrataci.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly loď zachvácenou požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi sedm kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz