Zpravodajství

VIDEO: ČSSD: náš poslanec se zhroutil po nátlaku ODS

Sociální demokraté tvrdí, že jejich poslanec Evžen Snítilý se zhroutil po nátlakovém rozhovoru poslanců ODS. Místopředseda Občanských demokratů Langer to označil za obludnou lež. Volbu začíná provázet čím dál víc spekulací o nátlaku, kterému údajně někteří poslanci a senátoři čelí. Zastánci Klause a Švejnara se přitom z těchto praktik navzájem obviňují.

Ani tři hodiny po začátku schůze, na které má být zvolen nový český prezident, nezačalo na Pražském hradě hlasování. Na schůzi chybějí kvůli zdravotním potížím tři volitelé.Po senátorovi KDU-ČSL Karlovi Bartákovi byl hospitalizován sociální demokrat Evžen Snítilý. Z Hradu odešel kvůli zdravotním potížím také lidovec Josef Kalbáč.

O Snítilém se mluvilo jako o poslanci ČSSD, který v pátek nepodpořil Jana Švejnara. Místopředseda sněmovního klubu ČSSD David Rath řekl, že Snítilý se zhroutil po rozhovoru s místopředsedou ODS Ivanem Langrem a poslankyní Zdeňkou Horníkovou. Langer to označil za sprostou pomluvu.

Místopředseda ČSSD Bohumil Sobotka ve veřejnoprávní televizi řekl, že poslanci sociálnědemokratického klubu Josef Řihák a Ivan Ohlídal v pátek zaslechli část rozhovoru poslance Snítilého s místopředsedou ODS Ivanem Langrem.

Předseda ČSSD řekl Jiří Paroubek k tomu řekl, že poslanci Řehák a Ohlídal v nejbližší době zveřejní notářsky ověřené důkazy.
Strany taktizují

Všechny strany taktizují, komunisté ohlásili, že nedají své hlasy ani Klausovi, ani Švejnarovi, aby docílili druhé volby s novými kandidáty.

Vulgární textová zpráva

Atmosféra v kuloárech u Španělského sálu je napjatá. Řeší se například vulgární textová zpráva, kterou na svůj telefon dostala senátorka Jana Juřenčáková, která v prezidentské volbě podporuje nynějšího prezidenta Klause. V kuloárech se mluví i o dalších zákonodárcích, kteří byli od pátečního večera pod silným tlakem kvůli volbě prezidenta, v níž může rozhodnout každý hlas.

Druhé dějství politické komedie: Tři zákonodárci odpadli!

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz