Zpravodajství

VIDEO: Podvodníci prodávají nefunkční kamery

Velmi neobvyklí podvodníci se před několika dny objevili na Olomoucku. Na parkovištích u supermarketů prodávají levné videokamery. Lidé, kteří se nechali zlákat k výhodnému nákupu ale většinou až doma zjistí, že koupili nefunkční maketu.

Takovouto videokameru si před několika dny koupil pan Jan před jedním z olomouckých hypermarketů. Nadšení z výhodného nákupu ale vyprchalo v momentě, kdy doma přístroj vybalil.

„Přesvědčil jsme se o tom, že jsem koupil maketu. Abych se pořádně ujistil, tak jsem zašel do nejbližší prodejny," řekl nám poškozený pan Jan.

Tam se dozvěděl to, že pořádně naletěl. Z videokamery, kterou narychlo zakoupil na parkovišti od mužů snědé pleti, se totiž vyklubal nekvalitní fotoaparát se stejně nekvalitním rádiem.

Pan Jan okamžitě varoval policii. Šance, že by dostal zpátky své peníze, je ale podle odborníků malá, protože podvodníci často mění své působiště. Daleko dopadl další poškozený muž. S vidinou skvělé koupě totiž za více než osm tisíc nakoupil kamery pro celou rodinu.

Odborníci před podobnými nákupy varují. Pokud byste totiž skutečně koupili zboží kvalitní, ale kradené, hrozí vám za spolupodílnictví na trestném činu i dva roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz