Zpravodajství

VIDEO: Zloději provrtávají nádrže!

VIDEO: Zloději provrtávají nádrže!

Naftu a benzín už zloději nevysávají pomocí hadiček. Hitem je provrtávání nádrží. Mohou při tom ohrozit i život řidičů. Více se dozvíte v Televizních novinách.


Zloději udělají díry hned v několika autech, odejdou a po pár hodinách si pro lup přijdou. Majitelům vozů tak způsobí vysoké škody.

"Když jsem ráno chtěl jet do zaměstnání, zjistil jsem, že nemám naftu. Musel jsem zavolat odtahovku," řekl TV Nova poškozený Jiří Prchal. 

"Je to nový způsob vykrádání paliva z nádrží, udělají díru aku vrtačkou, podloží to nádobkou, za chvilku se vrátí, slejou si to a aniž by je někdo viděl, odjedou pryč," popsal praktiky zlodějů majitel autobazaru.

Policie si na ně posvítí

Policie je v těchto případech téměř bezmocná, zlodějům totiž stačí, aby se u aut zdrželi jen pár vteřin. "Většina poškozených to vůbec nehlásí. Jen za leden jsme zaregistrovali deset případů," řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Většinou jde o trestný čin krádeže, se sazbou do dvou let. Zloději si přijdou na pár stovek, ale majitel auta musí sáhnout do kapsy mnohem hlouběji. Oprava zahraničních aut stojí kolem 15 až 20 tisíc.

Navíc může benzín rozlitý na silnici při například při odhození zápalky vzplanout a ohrozit tak majitele auta na životě.

Policisté si teď na navrtávače nádrží chtějí posvítit. V rizikových oblastech zpřísní hlídky.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz