Zpravodajství

Morbidně obézní Američan vážil půl tuny

Morbidně obézní Američan vážil půl tuny
Zdroj: TV Nova

Morbidní obezita, taková byla diagnóza Kenetha Bramlyho. Tento Američan vážil bezmála půl tuny, hýbat už se nemohl vůbec, byl odkázán na pomoc nejbližších. Dvou set kilogramů tuku ho zbavila operace, ostatní bude muset zvládnout už sám.

Čtyřicetiletý Kenneth Brumley z Texasu ještě nedávno vážil 465 kilo. Nemohl se hýbat a poslední čtyři roky se nehnul z postele. Pak ale přišla nabídka na operaci a naděje na nový život. Problém ale nastal při přepravě do nemocnice. Kromě pomoci několika lidí bylo potřeba vybourat i kus zdi.

 

Speciální zákroky připravily tlouštíka o polovinu jeho váhy. V nemocnici chce do půl roku zhubnout tak, aby z ní mohl odejít sám. V tom mu pomáhá i každodenní cvičení.

 

Podle lékařů by měl muž jíst jen dvakrát maximálně tříkrát denně. Keneth chce začít chodit do kostela, do práce a také si dodělat školu.

 

"Chci být hlavně inspirací pro ostatní a ukázat jim, že i s morbidní obezitou se dá bojovat," řekl.

 

Tímto příběhem by se mohla inspirovat více než miliarda lidí na světě, kteří s nadváhou bojují. Zatím nejtěžší člověk zapsáný v Guinessově knize rekordů je Mexičan Manuel Urive. Vážil 560 kilogramů.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz