Zpravodajství

Policie šetří smrt dvouleté holčičky, která měla epilepsii

Policisté v Havířově na Karvinsku prošetřují okolnosti nedělního úmrtí dvouleté holčičky. Případ policie kvalifikovala jako ublížení na zdraví s následkem smrti. "Její přesnou příčinu má určit nařízená soudní pitva. Lékaři ale podle prvotního zjištění nenašli známky násilí a neprokázal se ani podíl cizí osoby," řekla serveru Nova.cz mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Dítě zemřelo v noci na neděli, v 02:30 policii kontaktovala přivolaná posádka záchranné služby. "Od lékařů máme informaci, že dívenka byla nemocná, trpěla epilepsií a brala více druhů léků," vysvětlila mluvčí.

"Byli jsme voláni ve 02:10 do bytu v Havířově-Šumbarku. Operační středisko nám hlásilo dítě v bezvědomí. Po příjezdu na místo lékař mohl pouze konstatovat smrt, k případu byla volána i policie," řekl nám mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policie bude vyslýchat rodiče

Policisté zjišťují, jak se rodiče k dceři chovali, zda ji léčili tak, jak měli, a zda nezanedbali péči. "Jde o sociálně slabou rodinu. Policisté teď budou prověřovat rodiče a zjišťovat, jak se k dceři chovali," řekla Vačková.

"V případech, kdy takto malé dítě zemře doma, postupujeme vždy stejně. Okolnosti musíme prověřit. Je možné, že se nakonec žádné pochybení neprokáže," vysvětlila policistka.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz