Zpravodajství

Řidič si přitápěl plynem, zemřel v kabině vozu

Sedmadvacetiletý řidič nákladního vozu zemřel v sobotu na Šumpersku poté, co se otrávil plynem. Muž doplatil na to, že si v kabině svého vozu přitápěl plynovým hořákem. "Policisté kvůli zjištění přesné příčiny smrti nařídili soudní pitvu, cizí zavinění ale na místě nezjistili," řekl serveru Nova.cz mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

"V sobotu před polednem jsme dostali hlášení záchranné služby, že vyjíždějí k mrtvole muže, který se pravděpodobně otrávil plynem," uvedl mluvčí.

Mrtvého řidiče objevili lidé v kabině nákladního vozidla zaparkovaného u silnice mezi Štíty a Bukovicemi. Šlo o řidiče firemního kamionu, který v kabině vozu přespával a přitápěl si plynovým hořákem.

"Pravděpodobně po vyhoření vzduchu se oheň uhasil," doplnil Svatoň.

Lékař jako příčinu úmrtí stanovil otravu plynem z propanbutanové láhve. Cizí zavinění policisté nezjistili.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz