Zpravodajství

VIDEO: Školu v Rokycanech napadla dřevomorka, neučí se

VIDEO: Školu v Rokycanech napadla dřevomorka, neučí se
Zdroj: TV Nova

Netradiční vyučování mají žáci z rokycanské školy v ulici Míru. Budovu totiž napadla dřevomorka. Výuka se tak musela přestěhovat jinam, učí se nejen v jiných školách, ale také na internátu nebo v sokolovně. Rokycanská radnice zatím shání potřebné desítky milionů korun na opravu.

Stržené podlahy, omítka okopaná do výšky jednoho a půl metru. Ze školní budovy zbyly prakticky jen obvodové zdi. Zničený je i krov, který je s některými stropy ještě na svém místě, aby se budova nezhroutila.

Oprava školy si vyžádá celkem 117 milionů korun. Město má ale jen zhruba 35 milionů. Radnice proto bude žádat o dotace, pokud je nezíská, zruší investice na příští dva roky a do oprav se pustí sama.

Nejtěžší však bylo vymyslet, kam přesunout výuku pro víc než 300 školáků. Škola se musela rozdělit do několika budov, třeba deváťáci se učí v sokolovně. Část prvního stupně se učí v internátu Střední zemědělský školy. Další třídy jsou ve vypůjčených učebnách v jiných základních školách.

Pokud všechno půjde podle plánu, měli by se školáci do opravené historické budovy vrátit v druhém pololetí v roce 2010.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz