Zpravodajství

Pedofil na internetu: postiženou dívku nutil posílat erotické fotky

Pedofil na internetu: postiženou dívku nutil posílat erotické fotky
Zdroj: TV Nova

O tom, jak může být nebezpečný internet, se přesvědčila paní Uličná z Prostějova. Její šestnáctiletou dceru jeho prostřednictvím oslovil neznámý muž. Skončilo to tím, že jí vyhrožoval a nutil posílat erotické fotografie. Případ sleduje naše reportérka Vanda Rajnochová.

"Maminka dívky zjistila, že její dceru obtěžuje neznámý muž. Už delší dobu měla její dcera úzkostné stavy a odmítala jíst. Rozhodla se proto pátrat po příčině i v jejím mobilním telefonu a v počítači. To co objevila ji doslova vyděsilo," řekla nám Vanda Rajnochová.

Dcera si psala s cizím mužem, který po ní chtěl erotické fotografie a videa. Psal o sobě, že je ženatý a má dvě děti. Dívce posílal i fotografie s tím, že pracuje jako hokejový trenér dětí v Jíčíně.

"Tam jsme ale zjistili, že nikoho takového neznají," informovala nás Rajnochová.

Dívce vyhrožoval!

Muž oslovil dívku zhruba před dvěma měsíci na seznamovacím serveru, kde hledala kamarády. Když po ní pak chtěl posílat erotické fotografie, dívky odmítla. Začal jí proto vyhrožovat.

"Vše je o to horší, že Monika je lehce mentálně postižená. Začala se proto bát a plnila jeho příkazy. Moničina maminka všechno nahlásila policii," dodala Rajnochová.

Podle odborníků by rodiče internet rozhodně neměli podceňovat. Stejně jako v případě Moniky nikdy nevíte, s kým vaše dítě komunikuje.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz