Zpravodajství

České kolo Eurosongu: hrozí mezinárodní ostuda!

České kolo Eurosongu: hrozí mezinárodní ostuda!

Tato zpráva nejspíš vrhne stín na všechny SMS telefonní ankety. Zaměstnanci jedné jihlavské firmy tvrdí, že museli ze služebních mobilů posílat SMS zprávy, aby podpořili zpěvačku Terezu Kerndlovou v soutěži Eurosong. Nutit je k tomu měl jejich zaměstnavatel. Údajně proto, že firma podporovala vydání nové desky zmíněné zpěvačky a hodilo by se jí tedy její vítězství.

Have some fun. S touho písní Tereza Kerndlová vyhrála národní kolo soutěže Eurosong 2008. Zaměstnanci jedné jihlavské dopravní firmy, která sponzorovala i vydání jejího nového alba teď tvrdí, že museli Kerndlové hlasy posílat z firemních telefonů.

"Dochází k nekalému ovlivnění této soutěže. Po obdržení zprávy s návodem na odeslání 10ti SMS z jednotlivého čísla museli vedoucí a jejich podřízení zajistit odeslání těchto 10ti SMS zpráv z jednotlivých firemních telefonů," tvrdí v mailu zaměstnanec zmíněné jihlavské firmy. Kolik přesně sms zpráv Kerndlové přišlo se ale zatím neví. Sama Tereza to nechtěla komentovat. Manažer vzkázal, že prý o ničem neví.

Umělci: podvody v anketách jsou časté

Jenže o možném podvádění při hlasování v anketách se mluví často. Potvrzují to i někteří další umělci.

"I ke mně se dostaly v minulosti signály, že hlasování pomocí sms nezaručuje absolutně regulérnost různých anket," řekla naší televizi Helena Vondráčková.

Námi oslovení umělci volají po změně. Cestou by bylo kdyby třeba z jednoho číslo mohl přijít jen jeden hlas, nebo kdyby o umístění rozhodovala společně s sms třeba odborná porota.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz