Zpravodajství

Troškova pohádka musela retušovat civilizaci

Troškova pohádka musela retušovat civilizaci
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Do českých kin míří klasická česká pohádka od Zdeňka Trošky. Režisér v době natáčení svou Nejkrásnější hádanku stavěl na protipól fantaskních filmů typu Harry Potter a lze říci, že svým slovům dostál. Postprodukční triky režisér použil jen k odstranění drátů, betonů a jiných známek civilizace.

Líbivá česká krajina zalitá sluncem a malebnými vesnicemi. Tak vypadá úvod filmu napsaného podle pohádek O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala, až prohádala od Jana Drdy. 

Omdlévající dvorní dáma a divoký loupežník
Malebné vsi a prostý lid na statcích a polích, to všechno by se mohlo ve své idylce rozpustit do utahané filmové stominutovky. To by však nesměli být obsazeni herci jako Miroslav Táborský do postavy loupežnického kápa Madlafouse, Taťjana Medvecká a její neustále omdlévající dvorní dáma nebo Ladislav Potměšil coby svérázný král.

Humor pohádce dodává i její hlavní figura venkovský mládenec Matěj, kterého s lehkostí zahrál Jan Dolanský. Tomu většinu příběhu sekunduje voják Ondra v podání Miroslava Hraběte a dosud méně známá mladá herečka Veronika Kubařová v roli usměvavé princezny.

EXKLUZIVNĚ:

 Pohádka se natáčela na několika místech naší republiky. My jsme vám v průběhu léta přinášeli informace přímo z místa natáčení. Například jsme se Zdeňkem Troškou na zámku Žleby čekali na mrak, pak se naši kolegové dostali do loupežnického doupěte, na zámek Sychrov a nebo do kouzelné jihočeské obory.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz