Zpravodajství

Saudská náboženská policie zakazuje Valentýna

Náboženská policie Saudské Arábie zakazuje prodej dárků ke svatému Valentýnovi, a to včetně rudých růží. Zamilovaní, kteří chtějí svátek oslavit, se tak musejí skrývat...

List Saudi Gazette cituje prodavače, kteří tvrdí, že jim policie přikázala odstranit všechno červené, a to nejen růže, ale i balicí papír, stuhy a podobně. Ceny rudých růží na černém trhu už teď stoupají. Saudské úřady považují svátek svatého Valentýna za neislámský. Kromě toho, jak uvádí BBC, úřady mají za to, že svátek svatého Valentýna povzbuzuje muže a ženy k mimomanželským vztahům, což je v tomto islámském království trestné.

 Saudský tisk uvádí, že někteří lidé si květiny objednali v květinářstvích předem, protože zákaz prodeje očekávali - k potlačování rudých růží totiž v Saudské Arábii dochází každoročně. Jeden květinář se dokonce přiznal: "Někdy dodáváme kytice uprostřed noci nebo hodně brzy ráno, abychom se vyhnuli podezření." Jsou ale i lidé, kteří svatého Valentýna chtějí slavit bez obav, a tak odjíždějí do okolních, liberálnějších zemí, například Bahrajnu či Spojených arabských emirátů.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz