Zpravodajství

Superzdravé potraviny s otazníkem? Všeho s mírou

Superzdravé potraviny s otazníkem? Všeho s mírou
Zdroj: Allphoto, TV Nova

Odborníci na výživu přicházejí stále s novými tipy na zdravá jídla. Mezi nimi existuje jakási skupina "superpotravin", které mají lidskému tělu zvlášť prospívat. Otázka však je, v jakém množství, jak často - a zda vůbec prospívají.

Víme, že zdravé je především ovoce, zelenina a z nich vyrobené čerstvé šťávy. Jejich častou konzumaci doporučují různé studie na celém světě a slibují, že při dostatečné konzumaci posílí imunitní systém, potlačí sklon k onemocnění a dokonce prodlouží život. Dále se objevují čas od času propagované "superpotraviny", jako borůvky, brokolice, para ořechy, ale také bobule goji - kustovnice čínské (Lycium barbarum), výtažky z pýru plazivého, který je většinou považován spíš za plevel, nebo kefír. Odborníci z Baylorovy univerzity v Dallasu k těmto zázračným potravinám nedávno přidali kiwi a ječmen.

Proti jejich názoru se ale nyní postavila skupina britských vědců, která tvrdí, že ve skutečnosti žádné superzdravé potraviny neexistují.

"Každá z těchto jmenovaných potravin je zdravá a prospěšná, ale jedině jako součást pestré a správně vyvážené stravy," tvrdí anglická odbornice na výživu Bridget Aisbittová. "Když si dáte jablko, pomeranč nebo hrst borůvek, je to všechno asi tak stejně vhodné."

Hlavní nebezpečí podle ní tkví v zúžení jídelníčku jen na několik druhů potravin, které pak mohou nadělat víc škody než užitku.

"Tím pádem vám některé vitamíny a minerály začnou chybět a jiných se budete přejídat bez zvláštního efektu, protože přebytek se vyloučí v moči," dodává expertka.

Australská asociace spotřebitelů dokonce tvrdí, že v mnoha případech "zázračných" potravin jde jen o reklamní trik a nepřinášejí lidskému organismu žádný zvláštní užitek. Kritizují například dnes u protinožců módní jasně zelený nápoj z pýru plazivého, který má ale ve skutečnosti menší obsah prospěšných vitamínů a minerálů, než třicetigramová porce špenátu, brokolice nebo zahradního salátu.

"Je zdravější jíst pravidelně banány, pomeranče a mrkev, než nárazově zkonzumovat velké množství právě určité potraviny, která přišla do módy, nebo se dokonce ve velkém cpát jen jí," uzavírá odbornice na výživu.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz