Zpravodajství

VIDEO: Nehoda na Berounsku: zemřela šestnáctiletá dívka

VIDEO: Nehoda na Berounsku: zemřela šestnáctiletá dívka
Zdroj: TV Nova

K vážné dopravní nehodě došlo dnes dopoledne mezi obcemi Komárov a Zaječov na Berounsku. Střetla se tu dvě auta. Jedno z nich se několikrát převrátilo a narazilo do stromu. "Při nehodě zemřela dívka a tři další lidé byli zranění," řekla pro Nova.cz Hana Lizcová z berounské policie.

"Na místo vyrazila rychlá lékařská a rychlá zdravotnická pomoc z Hořovic. Záchranáři už bohužel nemohli pomoci šestnáctileté dívce, která na místě podlehla smrtelným zraněním. Dále záchranáři ošetřili dva a půl roku starou holčičku, šestatřicetiletého muže a pětatřicetiletou ženu," řekla středočeská tisková mluvčí záchranné služby Nina Šeblová.

Holčičku záchranáři převezli na dětské oddělení do nemocnice v Hořovicích. Muž byl předán také v Hořovicích na chirurgické ambulanci. "Ženu jsme kvůli jejímu těhotenství předali na gynekologické oddělení také do hořovické nemocnice. Tito tři pacienti utrpěli jen lehčí zranění. Všichni čtyři pasažéři byli z jednoho vozu," dodala Šeblová.

Ve středu je to na Berounsku již druhá vážná dopravní nehoda. ( Více zde )

V lednu zemřelo na českých silnicích 63 lidí

Dopravní nehody si v lednu vyžádaly 63 obětí, což je třetí nejnižší počet od roku 1990. Nejméně lidí zemřelo na českých silnicích v prvním měsíci roku 2004, kdy při nehodách přišlo o život 61 osob. Za něj se zařadil se 62 usmrcenými leden roku 2002. Nejvíce obětí bylo v roce 1993, kdy zahynulo 117 lidí. Vyplývá to z policejních statistik.

V porovnání s předchozím rokem se snížil počet zemřelých o 12,5 procenta. Usmrceno bylo o devět méně než v lednu 2007, počet těžce zraněných klesl o 15.

Na třetí místo se letošní první měsíc roku zařadil i v počtu dopravních nehod. Policii bylo nahlášeno 13 340 havárií, což je o pět procent méně než loni. Nejvíce nehod zavinili řidiči osobních automobilů. Nejčastěji lidé nabourali do dalšího jedoucího vozidla nebo do pevné překážky, poměrně vysoký byl i počet havárií končících srážkou se zaparkovaným autem.

Nejčastější lednovou příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, na který připadlo přes 56 procent havárií, dalších téměř 24 procent nehod zavinili řidiči motorových vozidel z důvodu nepřiměřené rychlosti.

V loňském roce na českých silnicích zemřelo 1111 lidí, tedy o 155 více než za rok 2006. Zároveň šlo ale o druhý nejnižší počet mrtvých od roku 1990. Následuje rok 2005, kdy při nehodách zahynulo 1127 lidí.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz