Zpravodajství

Bobošíková: Kandidaturu myslím vážně!

"V žádném případě před začátkem druhé volby prezidenta z kandidatury neodstoupím," řekla Jana Bobošíková. Na prezidentku České republiky jí navrhují koministé.

Na dotaz, co Bobošíkovou ke kandidování na funkci prezidena vede odpověděla, že chce využít šanci veřejně promluvit k procesu volby prezidenta a k jiným problémům, které "pálí" občany České republiky.

"Bylo potřeba ukázat, že česká politická scéna je schopna generovat zajímavé osobnosti," řekl k rozhodnutí nominovat Bobošíkovou na prezidentku předseda KSČM Vojtěch Filip.

Bobošíková si uvědomuje, že až do poslední chvíle budou pokračovat jednání politických stran. Nedokáže také odhadnout, co se může stát ve vyostřené atmosféře před druhou volbou hlavy státu. Úplně nevyloučila, že by z boje odstoupila až během hlasování. "Nevím, co se v tomto mafiánském prostředí stane," uvedla poslankyně a bývalá televizní moderátorka.

Předseda komunistů Vojtěch Filip odmítl názory, že nominace Bobošíkové byla od KSČM jen taktickou hrou. Předpokládá, že jejich kandidátka získá podporu všech 29 zákonodárců této opoziční strany. Večer se ještě o strategii poradí poslanecký klub KSČM. 

Komunisté ve středu oznámili podmínky, za nichž by přece jen podpořili Švejnara. Hlasy by mu dali, pokud by sociální demokraté a zelení odmítli dohodu o americkém radaru v Česku a uzavřeli s komunisty "pakt o neútočení". Zatímco s ČSSD se dohodli, u zelených nepochodili.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz