Zpravodajství

VIDEO: Osmiletá dívka vyjela ze sáňkařské dráhy

VIDEO: Osmiletá dívka vyjela ze sáňkařské dráhy
Zdroj: TV Nova

Při sjíždění sáňkařské dráhy ve Špindlerově mlýně se vážně zranila osmiletá dívka. Holčička vyjela mimo trasu a narazila do stromu. Způsobila si mnohočetná, velmi vážná poranění. Na místo byl povolán vrtulník, ale kvůli špatnému počasí nemohl vzlétnout.

Jízda na saních se ve středu odpoledne málem stala osudnou německé osmileté holčičce, která je v Krkonoších s rodiči na dovolené.

"Byli jsme přivoláni k úrazu osmileté dívky, která měla poranění obličeje," řekl člen krkonošslé horské služby Pavel Jirsa. 

Záchranáři malou sáňkařku okamžitě převezli k ošetření do nemocnice ve Vrchlabí, její stav byl ale natolik vážný, že se rozhodli pro její rychlý transport do fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Na dráze by měli mít děti helmu

Dívka je u nás hospitalizována ale víc vám bohužel nemohu říct protože rodiče si to nepřáli," řekl televizi Nova ředitel fakultní nemocnice Hradec Králové Leoš Heger. Poranění dívky si vyžádá několikadenní léčbu.

Místo nárazu ještě dnes připomínal šrám na stromě a krev na sněhu. K nehodě došlo zhruba 500 metrů od startu.  

Nedá se zabezpečit celá trasa sáňkařské dráhy, tak aby nešlo někde vypadnout. Je to podobné, jako na sjezdovkách. V budoucnu by tu  měli malé děti na hlavách nosit ochranné helmy." řekl Roman Lajn jednatel společnosti, která dráhu provozuje. 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz