Zpravodajství

VIDEO: Je dobré mít vztah na dálku?

VIDEO: Je dobré mít vztah na dálku?

V dnešní uspěchané době mladé páry čím dál tím víc udržují vztahy takzvaně na dálku. O výhodách či nevýhodách toho, že máte svou drahou polovičku třeba za oceánem, nám ve Snídani povídal psycholog Petr Šmolka.

Zdroj: TV Nova

"V některých případech je to dokonce jednodušší než být si příliš na blízku. Je ale otázkou, co si pod tím vztahem představujete. Vztah potom může být riskantní především ve chvíli, kdy z romantického vztahu na dálku chceme najednou dělat vztah reálný. Na dálku má člověk totiž spoustu prostoru pro fantazii, a naopak nemá tolik možností zabývat se prostřednictvím sms zpráv problémy," upřesňuje psycholog.

A co je na vztahu nejdůležitější? "Důvěra, trpělivost a taky to, aby ten vztah měl nějakou perspektivu do budoucna," dodává Petr Šmolka. Kdy se takové odloučení partnerů ordinuje a jaký může mít dopad na vztah, se dozvíte z našeho videa ze Snídaně s Novou.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz