Zpravodajství

Eva Pilarová si zoufá: Ach ta dnešní mládež!

Eva Pilarová si zoufá: Ach ta dnešní mládež!
Zdroj: Korzo

Zpěvačka Eva Pilarová je nejen vášnivou fotografkou a kuchařkou, ale také čtenářkou. Když byla malá, internet ještě neexistoval. A díky bohu prý za to. Když totiž vidí dnešní mládež, může si jenom zoufat.

"Nedávno jsem zrovna uvažovala, jak jsem ráda, že za mého mládí nebyl internet," říká zpěvačka. "Vždycky jsem totiž byla velká čtenářka a teď, kdy mám internet, přečtu toho mnohem méně než dřív. Nedivím se těm mladým, že se k tomu nedostávají. Je to velká škoda. Když totiž posloucháte, jak se mezi sebou baví, a to se teď nechci do nikoho navážet, vidím, jak jim chybí slovní zásoba. To je jen samé 'prostě', 'jako' a 'jasně', víc nic," stěžuje si zpěvačka, která sama nejraději čte cestopisné knihy a literaturu faktu.

"Už od útlého dětství, jen co jsem zvládla Ferdův slabikář, jsem začala hltat cestopisy. Četla jsem všechno. Od Brouka Pytlíka, který přece všude byl a všechno zná, až po Konstantina Biebla. Měla jsem ráda také Edvarda Valentu. Vzpomínám si, že jeden z mých nejkrásnějších dárků, který mi kdy tatínek dal pod stromeček, byly cestopisy od Hanzelky a Zikmunda. O to jsem byla pak nadšenější, když jsem ty pány mohla poznat ve skutečnosti," vzpomíná zpěvačka.

Znala se s Adinou Mandlovou
Evu Pilarovou si na křest své nové knihy Odhalená Tajemství slavných pozvala spisovatelka Hanka Höschlová. "S autorkou se znám už dlouho. Ona ví, že jsem měla velice ráda Stellinku Zázvorkovou, kterou jsem zažila i u nás na chalupě a o které píše, tak jsem moc ráda, že mě pozvala."

Kniha Odhalená tajemství slavných přináší nový pohled na život deseti osobností, jejichž osudy nebyly ještě podrobně zmapovány tiskem.
"Já si myslím, že lidé si vždycky rádi přečtou o někom, koho měli rádi, nebo koho znali či si jen mysleli, že ho znají. Mě osobně třeba vždycky zajímalo, jak to vlastně bylo s Adinou Mandlovou nebo třeba s Natašou Gollovou. A to jsem měla to štěstí, že jsem obě ty dámy osobně znala," dodává Eva Pilarová.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz