Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: přepadával děti, skončil v rukou policie!

Rodiče pražských školáků si můžou oddechnout. Pražští kriminalisté si připsali další body. V těchto dnech totiž zadrželi sériového lupiče. Ten se zaměřoval na děti, školáky. Bral jim peníze, mobily a jiné cennosti. Když mu děti odmítly věci vydat, neváhal použít nůž.

Lupič si vybíral své oběti podle věku, čím menší tím lepší. Pachatel se přiznal k více než deseti loupežným přepadením. Je ale možné, že toho má na svědomí mnohem víc.

Peníze končily v automatech

Třiadvacetiletý mladík, který snad nikdy nepracoval, si z loupeží
udělal menší živnost. Uloupené peníze skončily v hracích automatech, mobily v bazarech.

Scénář přepadení měl mladík prakticky stále stejný. Dítěti nejdříve hrozil, že ho zmlátí, pokud mu peníze nebo mobil nevydá. Když se nějaký chlapec věcí nechtěl vzdát, vyrukoval lupič se silnějším kalibrem. Ve většině případů vytahoval zavírací nůž a ten mu namířil na břicho. Tím pádem ho donutil k vydání těchto věcí.

Pestrá kriminální minulost

Lupiči, vzhledem k jeho vzrůstu a prakticky žádné svalové hmotě vlastně nezbývalo nic jiného než přepadávat děti. Kdyby stejné věci zkoušel třeba na své vrstevníky, mohla by to také být jeho poslední velká akce.

Kriminální minulost už má přitom poměrně pestrou. A to jak majetkového tak násilného charakteru.

Místo přepadávání dětí na ulici, bude mít teď mladík možnost ukázat svou sílu ve vězení, kam by ho měl soudce s největší pravděpodobností poslat na několik dlouhých let.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz