Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: přepadával děti, skončil v rukou policie!

Rodiče pražských školáků si můžou oddechnout. Pražští kriminalisté si připsali další body. V těchto dnech totiž zadrželi sériového lupiče. Ten se zaměřoval na děti, školáky. Bral jim peníze, mobily a jiné cennosti. Když mu děti odmítly věci vydat, neváhal použít nůž.

Lupič si vybíral své oběti podle věku, čím menší tím lepší. Pachatel se přiznal k více než deseti loupežným přepadením. Je ale možné, že toho má na svědomí mnohem víc.

Peníze končily v automatech

Třiadvacetiletý mladík, který snad nikdy nepracoval, si z loupeží
udělal menší živnost. Uloupené peníze skončily v hracích automatech, mobily v bazarech.

Scénář přepadení měl mladík prakticky stále stejný. Dítěti nejdříve hrozil, že ho zmlátí, pokud mu peníze nebo mobil nevydá. Když se nějaký chlapec věcí nechtěl vzdát, vyrukoval lupič se silnějším kalibrem. Ve většině případů vytahoval zavírací nůž a ten mu namířil na břicho. Tím pádem ho donutil k vydání těchto věcí.

Pestrá kriminální minulost

Lupiči, vzhledem k jeho vzrůstu a prakticky žádné svalové hmotě vlastně nezbývalo nic jiného než přepadávat děti. Kdyby stejné věci zkoušel třeba na své vrstevníky, mohla by to také být jeho poslední velká akce.

Kriminální minulost už má přitom poměrně pestrou. A to jak majetkového tak násilného charakteru.

Místo přepadávání dětí na ulici, bude mít teď mladík možnost ukázat svou sílu ve vězení, kam by ho měl soudce s největší pravděpodobností poslat na několik dlouhých let.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz