Zpravodajství

Filmaře doprovodí Another Way

Doprovodný mejdan k Noci filmových nadějí vždy oživuje mladá a nadějná kapela. Po studentských bandách 3faces a dŘevěná včela přijeli ze Slovenska i populární Ska2tonics. Tento pátek pražské Retro rozehřeje na klubové scéně zavedená kytarovka Another Way. A proč právě oni? Prostě chtěli do Novy.


Pokud tápete, kdy a kde jste o kapele slyšeli, dáme vám nápovědu. Another Way totiž často předskakuje svým starším a známějším hudebním kolegům. Krom zkušeností z truné Support Lesbiens si zahráli například s BSP, Sunshine nebo Visacím Zámkem. Naposledy si čtyřčlenná banda zahrála ve velkých halách na podzimním turné skupiny Chinaski.

"Přijďte na koncert!"
Z výše uvedeného ale nevyčteme, kde se proťaly dráhy Another Way a TV Nova. Vysvětlení je banální. Kapelu krom zpěváka Petra Koubka a basáka Ondry Jirmana tvoří bratři Vojtěch (bicí) a Martin (kytara) Lambertovi. Oba sourozenci se ucházeli o práci v televizi Nova a při pohovoru přišla řeč i na hudbu. Stačila pozvánka na koncert a nabídka byla na světě.

Klipy kapele točí profesionálové
Martin Lambert ale přiznává, že nejprve projekt Noc filmových nadějí neznali. "My rádi hrajeme a těšíme se, že lidem zpestříme to čekání na filmy," říká dnes kytarista s tím, že doufá, že jim na filmovém maratonu přibudou noví fanoušci. Co se týče filmové tvorby, nemá kapela se studentskou tvorbou žádné zkušenosti. "Všechny naše videoklipy dosud točili samí profesionálové," uvádí Martin Lambert.    

Skupina má na svém kontě tři alba: první CD kopíruje název skupiny, druhé Stoned beef produkoval bývalý klávesák skupiny Lucie Michal Dvořák a zatím poslední deska Fragile vznikla v únoru 2007. Another Way pravidelně objíždí hudební festivaly a kluby po celé republice a na jaře se chystá na turné po českých i slovenských podiích. 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz