Zpravodajství

Havárie mikrobusu: na místě se scházeli pozůstalí

Tragédie, která zasáhla osm rodin zvedla vlnu solidarity. Do městečka Postoloprty, odkud byla většina mužů z posádky mikrobusu, volají lidé z celé země a chtějí pomoci pozůstalým. Ti se ze ztráty svých nejbližších nemohou vzpamatovat. Přitom je teď čeká vyřizování pohřbů a dalších věcí.

Pětitisícové městečko Postoloprty zahalil smutek. Celý pátek přijížděli na místo středeční tragické nehody nedaleko Panenského týnce na Lounsku příbuzní a známí osmi mužů, aby tu zapálili svíčky.

"Zemřel mi tady bratr. Příští měsíc měl slavit narozeniny, třiatřicet. Chystal se na noční směnu a takhle to skončilo. Mamka se zhroutila. Všichni jsme z toho hotový. Měli jsme ho strašně rádi. Bude nám chybět. Kvůli ňějakýmu, který pospíchal, muselo takhle osm životů skončit," řekla naší televizi jedna z pozůstalých.

Radnice zřídila účet

Na radnici visí černý prapor. Z osmičlené posádky mikrobusu bylo šest mužů právě z Postoloprt. Po zemřelých zůstali sirotci, vdovy.

Radnice města se také rozhodla zřídit účet. Z celé země totiž přichází emaily, že lidé chtějí pozůstalým pomoci. Dokonce se sešla mimořádně rada města, která schválila individuální částku, deset tisíc korun pro každého vypravovatele pohřbu.

Řidič Fabie, zaměstnanec českých drah, který podle jedné vyšetřovací verze může mít významný podíl na nehodě, se s novináři odmítá bavit.

Podle serveru Novinky.cz měl ale řidič mluvčímu Českých drah říci, že nehoda proběhla jinak, než ukazují animace v některých médiích, a že kolem bylo více aut.

"Požádal mě, abych prostřednictvím médií vyjádřil za něj lítost nad tím co se stalo a soustrast rodinám pozůstalých," řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Řidič si toho moc nepamatuje

Podle našich informací si řidič Fabie sám není jist, jak se celá kolize přesně udála. Z tragické nehody se nemůže vzpamatovat ani řidič kamionu, pod jehož koly skončil mikrobus.

Vyšetřování středeční tragédie se ještě nikam neposunulo a policisté zatím nikoho neobvinili. Nehodu zkoumají znalci a to prý může trvat až několik týdnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz