Zpravodajství

Nekalé kšefty s městskou policií!

Starostové obcí v České republice přišli na zajímavý způsob jak přilepšit městské kase. Služby městské policie začali za úplatu nabízet soukromým firmám. Díky lepším pravomocem a nižším cenám tak připravili o práci řadu bezpečnostních agentur. Ty chtějí obce žalovat a peníze vysoudit nazpět.

Starostové obcí totiž rychle zjistili, že strážníky mohou využívat v jejich pracovní době k různým melouchům. Třeba v Břeclavi si na tom postavili solidní byznys, který vynáší statisíce korun.

V podstatě je to stejné, jako kdyby starosta ze státních dotací postavil pekárnu a pak prodával městské rohlíky za polovinu. Co je horší, město si vůbec nemyslí, že se jedná o nekalou soutěž.

Takové konkurenci agentury čelit nedokážou a ztrácejí jednoho klienta
za druhým. Městská policie totiž žije z dotací a na rozdíl od agentur tak může nabídnout lidové ceny.

Jenže na tento přečin může ÚOHS jen upozornit, nemůže za něj rozdávat pokuty. Potrestat obce může jenom soud nebo Evropská komise. A na obě tyto instituce se prý rozzlobené bezpečnostní služby nepochybně obrátí.

To, že mají velkou šanci uspět, potvrzuje i stanovisko Ministerstva vnitra. Situace, že by soukromá firma platila MP peníze za to, že jí hlídá soukromý majetek není v pořádku. Obecní policie tady od toho není, má fungovat pro ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti, říká ministerstvo.

Výklad může ale znít i jinak. Například, že kdo se bojí, nesmí do lesa.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz