Zpravodajství

ODS vs. zelení: zakopejme válečnou sekeru!

Špičky ODS chtějí ukončit válku se zelenými. Ta se naplno rozhořela během prezidentské volby, kdy se Bursíkova strana snažila všemi možnými prostředky zabránit znovuzvolení Václava Klause. ODS to sice od koaličního partnera vnímá jako podraz, teď však opojena vítězstvím nad tím mává rukou. Prý co jsme si, to jsme si.

ODS se splnil velký sen a očividně si ho nemá v úmyslu nechat nikým zkazit. Včerejší noční oslavu nenarušil ani předseda vlády svým ne příliš šetrným vyjádřením.

Ze Španělského sálu včera špičky ODS spěchaly do jedné z pražských restaurací, aby zapily úspěch. Nechyběl pochopitelně ani hlavní oslavenec Václav Klaus. Přijímal gratulace, pochutnal si na špagetách a bavil se se svými nejvěrnějšími. Vchod do restaurace bedlivě střežila ochranka. A právě v této povolební euforii ODS nabídla zeleným ruku ke smíru.

Není to z lásky, ale z nutnosti

Občanští demokraté nicméně přiznávají, že to není projev nějaké velké koaliční lásky, jako spíše existenční nutnost.

Také zelení se už včera snažili tvářit se, jako že jim pokračování Klause vlastně ani moc nevadí. Prý jen chtěli demokratickou soutěž. Dříve mu přitom nemohli přijít na jméno.

Opozice v rozkladu

Paradoxem letošní prezidentské volby ale je, že zatímco koalice se začíná usmiřovat, opozice je v rozkladu. Sociální demokraté a komunisté na sebe hází vinu, kdo má větší podíl na tom, že bude Václav Klaus dalších pět let ve funkci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz