Zpravodajství

Nový metr na opilé řidiče: auto propadne státu!

Nový metr na opilé řidiče: auto propadne státu!
Zdroj: TV Nova

Klatovský soud vynesl, u nás zatím ne příliš obvyklý, rozsudek. Nechal propadnout státu osobní vůz dvaadvacetiletého mladíka, kterého opakovaně policisté přistihli za volantem, i když už mu před časem odebrali řidičský průkaz. Takový rozsudek padl u soudu teprve podruhé v novodobé historii České republiky.

Poprvé soud zakázal Jiřímu Hucovi sednout za volant před rokem a půl, protože řídil opilý. Od té doby ho policisté bez řidičáku přistihli třikrát

"Byl hlídkou policie kontrolován v měsíci ledu a červenci loňského roku a 17.ledna letošního roku," uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.

Justici došla trpělivost. Mladík nesmí za volant dva roky. Auto navíc propadne státu. Soudkyně rozhodla trestním příkazem, její verdikt není pravomocný. Pokud si proti němu muž podá odpor, bude nařízeno hlavní líčení.

Příliš přísný trest

Huc hodlá proti rozhodnutí protestovat. Podle něj je trest příliš přísný.
V obdobném případě u nás soud vůbec poprvé zabavil auto v Teplicích v roce 2005. Klatovský soud se teď přidal a chce tento trest používat dál.

Lidem, kteří nerespektují zákaz řízení, tak zřejmě nastávají těžké časy. Na zabavování jejich aut se totiž chystají i další soudy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz