Zpravodajství

Rozkol levice: Paroubek vyhlásil KSČM válku!

Rozkol levice po prezidentské volbě pokračuje. Šéf ČSSD Jiří Paroubek komunistům v podstatě vyhlásil válku. Na jednání ústředního výkonného výboru řekl, že od teď musí jeho strana brát KSČM za soupeře a podle toho se k ní chovat.

Je celkem evidentní, že Jiří Paroubek stupňuje tlak na komunisty. Hází na ně hlavní díl viny za to, že měl Jan Švejnar ve druhé volbě hlavy státu značně ztíženou pozici. A to i přesto, že kdyby ČSSD byla jednotná a neopustil její hlasovací tábor poslanec Evžen Snížily. Ani Václav Klaus by v této chvíli neměl v kapse.

Paroubka zlobil výtah

Začátek jednání ústředního výkonného výboru ČSSD byl spíše rozpačitý. Jiřímu Paroubkovi na náladě nepřidalo, když postupně vyzkoušel hned dva výtahy a žádný z nich nerozpohyboval. Nakonec musel do sálu pěkně po svých.

Švejnara zase mikrofon

Ani Janu Švejnarovi, který přišel sociální demokracii poděkovat za hlasy ale štěstí nepřálo. Pozlobil ho mikrofon a pak i hlasivky. Po chvíli ale ČSSD opustil se slovy, že možná ještě v české politice neřekl poslední slovo. Odmítl ale komentovat spekulace, že by chtěl kandidovat do Senátu či založit vlastní stranu.

Paroubek v ráži

Pak už bylo jednání v režii Paroubka a novináři museli za dveře. Možná, aby neslyšeli, že i on nese část viny za současný vývoj vidí na ČSSD. A neopomněl zaútočit opět na současného předsedu KSČM Filipa.

Jiří Paroubek byl v neděli opravdu v ráži. A pustil se i do Václava Klause. Vyčetl mu, že se stal prezidentem pouze díky přeběhlíkům ČSSD. Měl na mysli pochopitelně poslance Melčáka, Pohanku a nově i Evžena Snítilého. Prezident si z toho ale těžkou hlavu nedělá.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz