Zpravodajství

Fingovaná loupež: Ukradli několik desítek milionů

Fingovaná loupež: Ukradli několik desítek milionů
Zdroj: TV Nova

Před nedávnem jsme vás informovali o krádeži několika desítek milionu korun, které někdo ukradl při převozu peněz bezpečnostní firmě Fenix. Na vyšetřování je uvaleno přísně informační embargo, ale nám se podařilo zjistit jak a kde ke krádeži došlo.

17. leden: Nedaleko Turnova policisté vyšetřují přepadení pancéřového vozu. Řidič údajně zastavil, protože si potřeboval odskočit. V tu chvíli ho přepadl ozbrojený muž. Dodávku vyloupil a ujel v bílém autě.

Už od počátku kriminalisté pracovali s verzí, že loupež mohla být fingovaná. To se teď zřejmě potvrdilo. Podle našeho zdroje byly miliony ukradeny úplně na jiném místě.

Ke krádeži několika desítek milionů korun došlo na čerpací stanici v Hořicích, kurzovní vůz tady zastavil a oba muži si šli koupit hořické trubičky.

Poté jeli zpátky do Liberce. Až tam prý měli zjistit, že peníze nemají. Nasedli tedy do auta a na zastávce u Turnova sehráli přepadení. Verzi o tom, že o milióny přišli v Hořicích, ale potvrzuje i fakt, že policie dělala rekonstrukci právě tady a ne v Turnově

Kriminalisté ale musí odpovědět ještě na další otázky. Auto nebylo poškozené. Nechal je tedy řidič odemčené, nebo si ho zloděj otevřel kopií klíče? Další možností je, že peníze ukradl sám.

Každopádně se nám podařilo zjistit i to, že na řidiče bezpečnostního vozu byla krátce po loupeži uvalena vazba. Policie se však odmítá k případu jakkoliv vyjádřit. Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz