Zpravodajství

VIDEO: Pohádkovému králi zabavili korunu

VIDEO: Pohádkovému králi zabavili korunu

Před pár dny dorazila do českých kin nejnovější pohádka Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka. Pro její natočení se nechal režisér už potřetí inspirovat českou klasikou Janem Drdou. Děj nám ve studiu Snídaně s Novou poodhalil nejen režisér pohádky, ale také pohádkový král Ladislav Potměšil.


Zdeněk Troška už v minulosti natočil dvě pohádky z krásné pohádkové knížky Jana Drdy - O princezně Jasněnce a Český Honza, která se v kinech promítala jako Z pekla štěstí. Nebylo tedy vůbec překvapující, když po této knížce sáhl i pro tentokrát. "Jako předlohu jsem si nyní vybral pohádky O Maťovi a Majdalence a Jak princezna hádala až prohádala. Tyto dvě pohádky jsme dali do jednoho příběhu a vznikla Nejkrásnější hádanka," rozplývá se režisér.

Jednu z hlavních postav ztvárnil i oblíbený herec Ladislav Potměšil, který si zahrál krále. "Jako tatínek princezny poznám až hodně pozdě, jaký vztah se tam vyvíjí. Je to ale překvapení a to prozrazovat nemohu," vypráví herec.

"Tato pohádka je o lásce, plná slunce, radosti, úsměvu a myslím si, že právě na tomto by se měly stavět všechny české pohádky," dodává Troška s úsměvem.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz