Zpravodajství

VIDEO: Dvě novinky na "Noci" mladých filmařů

VIDEO: Dvě novinky na "Noci" mladých filmařů

Filmový svátek mladých filmařů se blíží. Jeho start je naplánován na pátek 22. února. Kolegyně Alice Kafková z pořadu Volejte Novu vám proto přiblíží, v čem bude ta třetí Noc filmových nadějí jiná.

Zdroj: TV Nova

"Požádali jsme školy a autory, aby si na prostoru jedné minuty vytvořili něco jako portrét nebo nějaký vzkaz a ten se bude promítat před jejich filmy," uvádí první novinku třetí Noci filmových nadějí její dramaturg Milan Kruml. 

Skeletoni poprvé na Nově
Druhou novinkou je uvedení prvního filmu, na který televize Nova přispěla. Autorem snímku Skeletoni je mladý režisér Jakub Hussar, o jehož aktivitách jsme vás již dříve informovali.  

Moderátoři už nemohou dospat
Hlavním hostem doprovodného mejdanu bude režisér Jan Hřebejk a vítěz druhé Noci filmových nadějí, autor snímku Stopař Jiří Slezák. Na moderování se těší nejen Tomáš Haptvogel, který se tohoto úkolu zhostí už podruhé, ale i reportér Jan Čtvrtečka a Veronika Kročáková.

K Nově se přidává i Cinema
Výběr těch nejlepších snímků ze všech tří Nocí filmových nadějí mohou diváci sledovat také na televizním filmovém kanálu Nova Cinema každý první čtvrtek v měsíci od jednadvaceti hodin. Poprvé už 6. března. 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz