Zpravodajství

V pražské ZOO had uštknul chovatelku

V úterý v odpoledních hodinách zažila poměrně krušné chvíle jedna z chovatelek pražské zoologické zahrady. Tu uštknul had. Podle informací ZOO žena zřejmě podcenila situaci. Mohla za to ale i špatná manipulace s plazem.

"Chovatelku uštknul chřestýšovec běloretý. Jeho jed není tak silný, přesto byla žena převezena k lékařskému ošetření. V současné době ji má na strarosti tým specialistů," řekl pro server Nova.cz vedoucí oddělení plazů pražské ZOO Petr Velenský. 

Celková slabost a otoky

Podle Velenského způsobuje uštknutí chřestýšovcem otoky. Může nastat i celková slabost organismu. Uštknutí tímto hadem bývá ale podle odborných publikací velmi bolestivé. Otoky se dají přirovnat podle Velenského k píchnutí vosy.

"Hada k nám před nedávnem přivezla městská policie. V ZOO jsme ho měli v úschovně," dodal Velenský.

Kde lékaři ženu ošetřují, však v ZOO nechtěli sdělit.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz