Zpravodajství

Herec Radovan Lukavský v nemocnici, má problémy se srdcem

Herecká legenda Radovan Lukavský bojuje se zdravotními problémy. V úterý odpoledne jej přijali k ošetření lékaři ve vinohradské nemocnici. Informaci našemu serveru bez bližších podrobností sdělila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková.

"Pan Lukavský leží na kardiologické klinice," řekla mluvčí. "Jeho problémy se srdcem mají dlouhodobější ráz," uvedla Jelínková. Podle ní nyní Lukavského postihla srdeční slabost. 

"Do naší nemocnice jsme pana Lukařského přijali kolem 13:30," řekla mluvčí. "O jeho další léčbě rozhodnou lékaři, kteří jej vyšetřují," dodala krátce před 16:00.

Osmaosmdesátiletý nestor prken, která znamenají svět, patří k posledním žijícím velikánům hereckého kumštu 20. století. Lukavský se proslavil hlavní rolí ve filmu Král Šumavy. Pamětníci filmu si jej pamatují i jako Václava Tháma z F. L. Věka.

Legenda ND

Lukavský vystudoval na Univerzitě Karlově češtinu a francouzštinu, kterou dokončil až po druhé světové válce, kdy byl nuceně nasazen v Německu. V té době dokončil i studia herectví na konzervatoři.

Od roku 1957 se stal členem činohry Národního divadla.

Lukavský je mistrem divadelního herectví. V roce 1995 získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz