Zpravodajství

Policejní honička: opilec za volantem měl tři promile!

Rušnou noc mají za sebou pardubičtí policisté i strážníci městské policie z Lázní Bohdaneč. Téměř ve stejnou dobu, jen na dvou různých místech, totiž pronásledovali opilé řidiče. Oba dopadli a oba skončili na policejní stanici. Jeden z výtečníků nadýchal tři promile alkoholu.

Po divoké honičce policisté dopadli řidiče až v nedalekém poli a museli použít i donucovací prostředky. Dechovou zkouškou policisté u řidiče zjistili 0,9 promile.I proto byl řidič převezen k dalšímu vyšetření, kde mu byla odebrána i krev.

Může jít sedět

Pokud by lékařské vyšetření prokázalo, že muž měl v krvi více než jedna promile, může být obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok .

Tři promile alkoholu

Spoustu práce měli ale i městští strážníci z Lázní Bohdaneč. Řidič tu nerespektoval přikázaný směr jízdy a tím na sebe upozornil. Po té, co policisté vozidlo zastavili, tak řidič odmítl dechovou zkoušku, ve vozidle měl rozzuřeného psa, takže kolega čekal příjezdu posil.

Pak si to s dechovou zkouškou přece jen rozmyslel a nadýchal tři promile. Pod vlivem alkoholu urazil více než 150 km. Strážníci řidiče předali státní policii a noc strávil na záchytce. I jemu teď hrozí až jeden rok ve vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz