Zpravodajství

Snítily je pod přísným policejním dohledem

Poslanec Evžen Snítilý, který se vzepřel ČSSD a dal při prezidentské volbě hlas Václavu Klausovi, je pod přísným policejním dohledem. Netočí se kolem něj pouze osobní ochranka, ale střeženo je důkladně už i jeho bydliště. Situaci sleduje Kamil Houska.

„Stupeň ochrany poslance Snítilého je překvapivě vysoký. Námi oslovení experti říkají, že zdaleka nejde o běžnou ochranu osob, jež se cítí ohroženy například anonymními výhrůžkami," řekl náš reportér Kamil Houska.

Dům je obklíčen policií

U domu Snítilého stálo po celý den speciálně vybavené policejní monitorovací vozidlo s posádkou. Kolem domu jsou umístěny bezpečnostní kamery a pozemek je pod neustálým dozorem.

„Kontaktovat poslance Snítilého se nám nepodařilo. Nezvedl ani telefon, takže jsme se nemohli zeptat, čeho přesně se bojí. Faktem však je, že mu bylo při prezidentské volbě vyhrožováno a podle opatření, která se teď kolem něj dějí, to policie za planý poplach nepovažuje," dodal Houska.

Snítilému je známý tím, že mu byla během volby prezidenta zaslána obálka s kulkou ze střelné zbraně, podobně jako několika dalším poslancům a senátorům.

Více se dozvíte v souvisejících článcích a v Televizních novinách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz