Zpravodajství

Kvůli Zubové čelí Bursík ostré kritice

Martin Bursík čelí ostré kritice za to, jak se obořil na poslankyni Olgu Zubovou. Ta se ze zdravotních důvodů omluvila z prezidentské volby. Bursík její chování ale ihned označil za podivné. Teď ho část zelených vyzývá, aby se Zubové veřejně omluvil. Podle nich to byla podpásovka. Bursík ale trvá na svém.

Olga Zubová není v politice dlouho, ale v koutě rozhodně nikdy neseděla. Vládní koalici potrápila třeba tím, že nechtěla podpořit reformy a státní rozpočet. Možná i to byl důvod, proč se do ní předseda Bursík kvůli neúčasti na volbě prezidenta tak obul.

„Tohle nás neuvěřitelně poškodilo," řekl Martin Bursík.

Na včerejším nočním jednání předsednictva strany ho ale část zelených vyzvala, ať se za svá slova poslankyni omluví. Zubová se totiž hájí tím, že má vážné zdravotní problémy.

Nejnovější přestřelka u zelených se řešila i na dnešním jednání poslaneckého klubu. Bursík ale dál trvá na svém. Takhle reagoval na otázku, jestli by se přeci jen nechtěl Zubové omluvit: „Co to je za otázku? Téhle logice nerozumím."

Faktem ale je, že po pondělním nočním jednání Martin Bursík zařadil zpátečku a už do Olgy Zubové tak nešel.

"Já se k tomu teď nebudu víc vyjadřovat," dodal Bursík.

Vše nasvědčuje tomu, že neúčast Zubové na hlasování posloužila jako další rozbuška ve sporu mezi křídlem Martina Bursíka a lidmi kolem Dany Kuchtové. To ohrožuje i vládní koalici, která má ve sněmovně jen křehkou většinu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz