Zpravodajství

VIDEO: Strážník s kamarádem vymetl hospodu

VIDEO: Strážník s kamarádem vymetl hospodu

Rvačka o slečnu může stát strážníka z Hradce Králové místo. Nic na věci nemění ani to, že byl mimo službu. V opilosti totiž fyzicky napadl druhého muže, a při společné bitce poničili vybavení restaurace.

Zdroj: TV Nova

Do baru přišel strážník i se svým kamarádem v sobotu, krátce po desáté hodině večer. Oba už byli dost opilí.

"U útočníka bylo naměřeno 1,79 promile alkoholu v dechu a druhý muž měl 2,52 promile alkoholu v dechu," řekla naší telvizi tisková mluvčí policie Hradec Králové Anna Pešavová.

Muži se se začali hádat a strkat do sebe, policista potom natlačil druhého muže na dveře hospody tak, že je rozbil.

"Pohádali se a poprali se kvůli slečně," řekla TV Nova barmanka Martina Vondrová.

Na strážníka prý nikdy nebyly žádné stížnosti, všichni jeho čin vysvětlují jako chvilkové selhání. Jeho osobně to podle našich informací mrzí. Důkazem toho, že muž svého činu opravdu lituje, je i to, že oba i s kamarádem hned druhý den přišli a nechali dveře zasklít.

Případ přesto vyšetřuje policie. Mladík je podezřelý z trestného činu výtržnictví. Kde je stanovena trestní sazba až na dvě léta odnětí svobody nebo peněžitý trest.

"Pokud by se ukázalo, že se jednalo o přestupek či dokonce trestný čin, strážník by musel řady městské policie opustit," řekl tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové Václav Svoboda.

V tomto roce nejde o první případ pochybení městského strážníka. V noci z 29. na 30. ledna městský policista v Praze zabil mladého Američana.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz