Zpravodajství

VIDEO: Týrání pitbula: vyhladovělá fena na řetězu!

VIDEO: Týrání pitbula: vyhladovělá fena na řetězu!

Policie v Chebu řeší případ týrání čistokrevné feny pitbula. Majiteli hrozí postih za přestupek nebo trestní stíhání. Zvíře tyrani uvázali na řetězu u usedlosti na Vackově blízko Plesné. Podle přivolané veterinářky bylo ve velmi zuboženém stavu, vyhladovělé a podchlazené. Život feně zachránila rychlá operace.

O tom, že život fenky visel na vlásku, svědčí i slova veterinářky, která psa na vlastní riziko zachránila.

"Úplně zmizí osvalení na hlavě, to se stává pejskům, kteří jsou těsně před smrtí," řekla naší televizi veterinářka Markéta Pacltová.

Na fenku v zuboženém stavu upozornili policii a veterináře manželé Boučkovi z Plesné.

Fena je po operaci

Fena je po operaci na kapačkách. Vypadá jako velmi staré zvíře, ve skutečnosti jí ale nejsou podle odborníků více než čtyři roky. Je to prý důsledek špatného zacházení.

"Ten pes měl v očích zármutek, smutek, bolest, já jsem to ještě nikdy neviděla, já byla v šoku," řekla nám paní Boučková.

Pes byl přivázaný na řetězu. Snažil se ho podle všeho překousnout, proto má podle lékařky zcela ohlodané zuby až na dáseň. Vystouplá žebra od hladovění jsou více než patrná.

Zvíře musela lékařka ukrást

Aby vůbec čistokrevné feně veterinářka zachránila život, musela se o víkendu odhodlat zvíře jednoduše ukrást a odvést k sobě do ordinace.

"Ona je to totiž často jediná možnost něco udělat, protože než se ty orgány všechny rozhýbou... Já mám obavy, že bych to nakonec mohla odskákat," řekla veterinářka.

"O případu zuboženého psa víme, provádíme šetření u majitele psa," řekla mluvčí chebské policie Martina Hrušková.

Pitbul zatím zůstává v péči veterinářky z Plesné. Všichni ale doufají, že o fenku někdo brzy projeví zájem.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz