Zpravodajství

VIDEO: Po českých silnicích uháněl zběsilý řidič, chlubí se na webu

Někdo to má rád opravdu horké. Na internetu se objevilo video, při jehož sledování tuhne krev v žilách. Řidič za volantem nadupaného opelu si v žádném případě nebral servítky. Tachometr mu několikrát ukazoval kolem 230 kilometrů za hodinu.

Téměř třicet dopravních přestupků na čtyřicetikilometrovém úseku. Riskantní manévry a rychlost kolem dvou set kilometrů v hodině. Videem s touto šílenou jízdou se na internetu chlubí muž ze středních Čech.

Topolánek to nebyl

Pokud by někdo soudil podle vztyčeného prostředníčku, mohl by se domnívat, že za volantem silného stroje seděl premiér Mirek Topolánek. Ten se ostatně netají pozitivním vztahem k rychlosti čtyřkolových strojů. Jeho řidič nedávno uháněl po D1 na Fed Cup rychlostí 176 kilometrů za hodinu.

VIDEO šílené jízdy si prohlédněte ZDE

Řidičův pozdrav a` la Topolánkův vztyčený prst "jste jedničky" však nesměřoval politikům. Vztyčený prostředníček měl ještě více vydráždit policisty a okolní řidiče. Řidič si nic nedělal z toho, že jede na namrzlé silnici. Tachometr ještě v obci ukazoval téměř 130 kilometrů v hodině.

Na trati mezi Poříčím nad Sázavou a Sedlčany tak mnoho času nestrávil. Záběry videa trvají zhruba pět minut. Zřejmě si připadal vtipný. Na závěr videa totiž připojil ironický pozdrav českým policistům.

Podobným řidičům zvoní hrana

Nahrávka je sice staršího data, ale autor zůstal dodnes bez trestu. Vymluvil se na osobu blízkou. A právě těmto případům chce teď ministerstvo dopravy udělat přítrž. 

Kvůli takovým případům chce ministerstvo dopravy změnit silniční zákon. Expertní skupina se v úterý shodla, že chce otevřít paragraf zákona o silničním provozu a upravit ho takovým způsobem, aby už se řidiči nemohli vymlouvat.

 

Právníci ministerstva právě připravují všechny podklady a splétají tak konečně bič na podobné řidiče, jako je Filip Konvalinka. Například v Německu už by tento muž seděl za mřížemi.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz