Zpravodajství

Zima balí kufry, čekají nás jarní teploty!

Nejstudenější ráno v neděli 17. února bylo jedním z prvních a zároveň z posledních záchvěvů letošní zimy. Zdá se, že víc už toho ledová královna během své vlády nestihne. Meteorologové ve své dlouhodobé předpovědi slibují teploty s nádechem jara. Vyplývá to z výhledové měsíční předpovědi, kterou ve středu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Posledních 30 dní letošní zimy bude podle meteorologů teplotně i srážkově nadprůměrných. Spíš než sněhu se ale dočkáme deště. Lyžaři tak budou muset za zimními radovánkami vyrazit do vyšších horských oblastí nebo například za hranice do Alp.

Dole v nížinách už se můžeme pomalu chystat na jaro. Od 21. února do 20. března bude pršet a teploty přes den už budou často atakovat deset stupňů.

Konec února bude deštivý, ale teplý

Poslední únorový týden nás čeká většinou oblačná až zatažená obloha, místy sprchne, na hřebenech hor může přechodně i sněžit. Uprostřed dekády bude oblačnosti krátkodobě ubývat a obloha by mohla být jasná až polojasná.

V nižších polohách se místy mohou objevit mlhy. Teploty se v noci budou klouzat od plus pěti do minus jednoho stupně, přes den vystoupí rtuť v teploměru na šest až dvanáct stupňů, někde dokonce až na šestnáct.

Začátek března - slunce i mlhy

V první březnové dekádě máme slovy meteorologů očekávat většinou proměnlivý charakter počasí. To znamená střídavě oblačno až zataženo s občasným deštěm, přechodně může být i polojasno, v ranních hodinách se mohou objevit mlhy.

Teploty v noci spadnou pod nulu jen výjimečně, převážně se mají pohybovat od dvou do šesti stupňů nad nulou. Přes den pak naměříme šest až dvanáct.

Do prvního jarního dne, tedy do 21. března, si pak příroda chystá většinou oblačnou oblohu, sem tam déšť s teplotami od pěti do 11 stupňů, na horách se dají čekat srážky sněhové nebo smíšené.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz