Zpravodajství

Zima balí kufry, čekají nás jarní teploty!

Nejstudenější ráno v neděli 17. února bylo jedním z prvních a zároveň z posledních záchvěvů letošní zimy. Zdá se, že víc už toho ledová královna během své vlády nestihne. Meteorologové ve své dlouhodobé předpovědi slibují teploty s nádechem jara. Vyplývá to z výhledové měsíční předpovědi, kterou ve středu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Posledních 30 dní letošní zimy bude podle meteorologů teplotně i srážkově nadprůměrných. Spíš než sněhu se ale dočkáme deště. Lyžaři tak budou muset za zimními radovánkami vyrazit do vyšších horských oblastí nebo například za hranice do Alp.

Dole v nížinách už se můžeme pomalu chystat na jaro. Od 21. února do 20. března bude pršet a teploty přes den už budou často atakovat deset stupňů.

Konec února bude deštivý, ale teplý

Poslední únorový týden nás čeká většinou oblačná až zatažená obloha, místy sprchne, na hřebenech hor může přechodně i sněžit. Uprostřed dekády bude oblačnosti krátkodobě ubývat a obloha by mohla být jasná až polojasná.

V nižších polohách se místy mohou objevit mlhy. Teploty se v noci budou klouzat od plus pěti do minus jednoho stupně, přes den vystoupí rtuť v teploměru na šest až dvanáct stupňů, někde dokonce až na šestnáct.

Začátek března - slunce i mlhy

V první březnové dekádě máme slovy meteorologů očekávat většinou proměnlivý charakter počasí. To znamená střídavě oblačno až zataženo s občasným deštěm, přechodně může být i polojasno, v ranních hodinách se mohou objevit mlhy.

Teploty v noci spadnou pod nulu jen výjimečně, převážně se mají pohybovat od dvou do šesti stupňů nad nulou. Přes den pak naměříme šest až dvanáct.

Do prvního jarního dne, tedy do 21. března, si pak příroda chystá většinou oblačnou oblohu, sem tam déšť s teplotami od pěti do 11 stupňů, na horách se dají čekat srážky sněhové nebo smíšené.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz