Zpravodajství

Podpořili Klause, teď se nehnou bez ochranky!

Plné ruce práce má teď policie kvůli prezidentské volbě, kterou provázelo zastrašování. Jak už od nás víte, nejdůkladněji střeží exposlance ČSSD Evžena Snítilého. Zvýšený dohled mají ale podle informací naší televize i další zákonodárci, kteří byli terčem vyhrožování ve stylu mafie.

Když dostal poslanec Ev. Snítilý minulý týden poštou v obálce kulky ze střelné zbraně a výhružný dopis, byl z toho hodně špatný. To, že odmítl volit Jana Švejnara mu někdo nemůže zapomenout.

Od té chvíle má k dispozici osobní ochranku a dům jeho rodiny připomíná pevnost. Policie ho má 24 hodin pod kontrolou.

Pod ochranou nejen Snítilý

Jak jsme ale zjistili z důvěrného policejního zdroje, také další zákonodárci jsou teď po prezidentské volbě pod zvýšeným dohledem.

Kulky v obálce dostaly i nezávislé senátorky Jana Juřenčáková a Liana Janáčková. Policie nad nimi bdí, i když o ochranku oficiálně nepožádaly.

V čem spočívá jejich ochrana? V okolí jejich bydliště třeba častěji projíždějí hlídky nebo se mohou pohybovat policisté v civilu. Důvod těchto opatření je jednoduchý. Stále není jasné, kdo za výhružkami a kulkami stojí.

ČSSD vyrukovala s letákovou kampaní

Někteří občanští demokraté navíc vyčítají ČSSD, že kolem lidí jako je Snítilý, Pohanka či Melčák ještě víc rozdmýchává vášně. ČSSD na ně navíc začala útočit letáky. Podle ODS je to ubohé.

Jak dlouho bude policie některé zákonodárce hlídat, je ve hvězdách. Poslance Melčáka, kterému vláda vděčí za důvěru, už ale provází ochranka víc než rok.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz