Zpravodajství

Za krádež byl u soudu, teď bude pracovat u policie

Kradl benzín, byl za to řešen soudem a teď by se měl stát zástupcem krajského policejního ředitele. Řeč je o plukovníkovi Jaroslavu Vaňkovi, kterého výběrová komise vybrala, aby posílil vedení Správy jihomoravského kraje. Sám Vaněk se hájí tím, že kradl dávno za komunismu a police jej brání, že je trest už zahlazen, takže problém prý není.

Plukovník Jaroslav Vaněk. Podle výběrové komise nejvhodnější policista na místo zástupce ředitele správy Jihomoravského kraje. Má ale zajímavou minulost. V osmdesátých letech na vojně ukradl benzín.

Vaněk tvrdí, že šlo o pár litrů benzínu, za pár stovek. Nicméně verdikt byl jasný. Ani lidé z Jižní Moravy nechápou proč má policii velet člověk byť právně čistý, ale amorální. Že by se tento muž měl stát posilou vedení jihomoravské policie se nelíbí ani protikoruční organizaci Růžový panter.

Jak je ale vidět, nikomu  na policejním prezidiu Vaňkova minulost nevadí. Vaněk se tak stane podřízeným dočasného krajského ředitele Bedřicha Koutného. On sám zase nemá bezpečnostní prověrku kvůli podivné minulosti, kterou teď prověřuje Národní bezpečnostní úřad.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz