Zpravodajství

Válka ČSSD a přeběhlíků, kdo nakonec vyhraje?

Sociální demokracie stupňuje válku s přeběhlíky. Tentokrát by jim nejraději sáhla na poslanecké peníze. Těm, co mají přidělenou ochranku chce totiž ČSSD zrušit poslanecké náhrady na dopravu. Prý mají auto i řidiče a to jim musí stačit.

Nespěchají , usmívají se a nevypadají, že by měli strach. Oficiálně je to ale přísný režim přeběhlíků v ohrožení. Oba zradili ČSSD. Melčák když podpořil koaliční vládu, Snítilý zase volil Václava Klause.

Proto mají ochranku, auto i řidiče. Bývalí, sociálně demokratičtí kolegové to nevidí rádi. Pobírají totiž navíc i poslanecké náhrady na dopravu.

Ze zákona vyplácené náhrady přitom nejsou malé. Poslanec Melčák, který se autem ochranky zadarmo sveze ze Zlína do Prahy, inkasuje navíc přes 34 tisíc. Před rokem nevylučoval, že je dá na charitu. Dnes už se s námi o své dobročinnosti bavit nechtěl.

Evžen Snítily si zase sliboval, že se ochranky vzdá a hlídání si zaplatí sám. Na odpověď, zda vůbec a kdy to skutečné udělá, si máme prý počkat.

Pro ODS je to jen další zoufalá pomsta sociální demokracie, která neunesla porážku.

Přeběhlí poslanci, kteří využívají ochranky, teď mají měsíc na to, aby prohlásili, že část náhrad dávají na dobročinné účely. Jinak se jim je sociální demokraté pokusí zrušit přímo ve sněmovně. Otázkou je, zda se jim to právě bez přeběhlíků povede.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz