Zpravodajství

Lékárna prodala výrobcům drog léky za 160000 korun

Lékárna prodala výrobcům drog léky za 160000 korun
Zdroj: TV Nova

Policisté z jihu Plzeňska odhalili v Přešticích velkou varnu pervitinu, která mohla vyrobit drogy za nejméně půl milionu korun. Léky na výrobu drog nakupovali v jedné lékárně v obchodním centru na okraji Plzně. Lékárníci jim kupodivu bez problémů prodali léky za 160 tisíc korun. Zákon jim to přitom zakazuje.

Kriminalisté sledovali skupinu vyrábějící pervitin ve velkém od října. Tento týden čtveřici, která vyrobila drogy nejmíň za půl milionu korun, zatkli.

Drogy se vyráběly v jednom z domků na okraji Přeštic na jižním Plzeňsku-Proti třem osobám bylo zahájeno trestní stíhání. Dva ze stíhaných už jsou ve vazbě, jednoho policie vyšetřuje na svobodě. Všem hrozí až pětileté vězení. Pohodlnou výrobu drog jim přitom umožnila lékárna v Plzni.

Lékárníci jim totiž prodali bez problému větší balení Nurofenu Stopgrip, ze kterého se droga vyrábí. A nakupovali opravdu ve velkém. Naposledy v úterý si odvezli deset kartonů léků za 160 tisíc korun.

Přitom to zakazuje zákon o léčivech. Stačí podezření a farmaceut nesmí léky prodat. Trestní zákon ale na podobné případy nepamatuje, a tak policie nemůže proti lékárně zakročit.

Podle lékárnické komory by změnu měla přinést nová pravidla pro prodej léčiv. Ta budou platit od příštího roku.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz