Zpravodajství

Policie uzavřela případ padělaných uniforem pro Lesy ČR

Policie uzavřela případ padělaných uniforem pro Lesy ČR
Zdroj: TV Nova

Policie uzavřela případ padělaných uniforem, které bývalé vedení Lesů České republiky nakoupilo pro své zaměstnance. Podniku je dodala oděvní firma Joko Móda z Pelhřimovska. Jejího šéfa obvinil vyšetřovatel z porušování průmyslových práv a teď žádá státního zástupce, aby ho poslal před soud.

Stovky zabavených lesnických uniforem leží v policejním skladu v Humpolci. Vedení lesů České republiky je nakoupilo v roce 2004. Podle policie jde o padělky oděvů firmy Silvajagd. Lesům je nezákonně dodala Joko móda z Kamenice nad Lipou, která pro Silvajagd dříve šila.

Šéf Joko módy Josef Kohout se od počátku hájil tím, že to netušil. Teď mu hrozí žaloba a cesta k soudu.

Mnohamilionová škoda

Joko móda podle policie evidentně porušila průmyslová práva Silvajagdu. Silvajagd si nechal vypracovat znalecký posudek. Podle něj mu Joko móda prodejem uniforem za jeho zády způsobila mnohamilionovou škodu.

Lidé z tehdejšího vedení lesů, kteří u Joko módy uniformy objednali, museli podle Silvajagdu vědět, že kupují padělky. To ale zatím policie neprokázala.

Lidé, kteří stojí za touto kauzou, už ve státním podniku nepracují. Ten ale po nich bude zřejmě žádat úhradu škody za zabavené padělky uniforem. Lesníkům se totiž už nevrátí. Budou pravděpodobně zničeny. Současné uniformy už Lesům České republiky dodává majitel ochranné známky.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz